Sprzedaż używanego samochodu - skup aut

Skup autSprzedaż używanego samochodu - skup aut. Jeśli nadszedł czas na zmianę auta, mamy już na oku wymarzony samochód, a jedyne co musimy zrobić to sprzedać stary, by wycofać przynajmniej część zainwestowanych w niego pieniędzy. Wówczas wydaje nam się, że jest to kwestia kilku dni.

Sprzedaż używanego samochodu

Sprzedaż używanego samochodu jest na pozór prostym zadanie, jednak nic bardziej mylnego, jeśli chcemy odzyskać włożone w auto pieniądze musimy najpierw poświęcić sporo czasu i energii i ponieść dodatkowe koszty.

Po pierwsze należy solidnie umyć auto nie tylko od zewnątrz, tapicerka samochodu, który był używany przez kilka lat wymaga solidnego odświeżenia. Nie ma możliwości by zrobić to porządnie samemu. Nie ważne jak dobry środek zostanie użyty, na siedzeniach pozostaną plamy, jeśli nie te, które powstały w trakcie użytkowania, to będące następstwem prania. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że pranie tapicerki samochodowej bez odkurzacza odsysającego wodę w 90% kończy się porażką. Dzieje się tak dlatego, że piana użyta do czyszczenia wnika głęboko w strukturę foteli, a w miarę ich schnięcia pojawia się w postaci białych plam. W tym wypadku najlepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalistów o obszaru pralnictwa. Jednak kompleksowe czyszczenie auta łącznie z praniem tapicerki to koszt od 150 zł do nawet 400zł.

Stan techniczny używanego samochodu

Kolejnym krokiem jest wizyta u mechanika, który sprawdzi stan techniczny samochodu, jest to następny wydatek rzędu 100-250 zł. Warto jednak sprawdzić czy wszystko jest sprawne, jeśli jakaś część wymaga wymiany, lub w bliskiej przyszłości będzie wymagała musimy o tym wiedzieć. Przeglądu takiego należy dokonać z dwóch powodów. Ogłoszenie o sprzedaży auta powinno być jak najbliższe prawdzie. Ponadto bardzo często kupujący przyjeżdża z mechanikiem, który szuka wszelkich wad i usterek by obniżyć cenę. Musimy się liczyć również z tym, że jednorazowe ogłoszenie o sprzedaży auta nie wystarczy i że przez około miesiąc, a nawet dłużej będziemy odbierać mnóstwo telefonów, odpowiadać na pytanie i nie ma gwarancji, że wreszcie uda się pozbyć starego samochodu.

Jak widać sprzedaż auta nie jest prostym zadaniem, dlatego najlepiej zostawić to fachowcom. Oczywiście najczęściej wybieraną metodą jest oddanie auta do komisu samochodowego. Należało by jednak sprawdzić oferty komisów w swojej okolicy ponieważ pobierane marże są bardzo różne.

Skup aut

Alternatywą dla wszelkich form sprzedaży używanych samochodów są skupy aut, które proponują lepsze ceny niż komisy, ponieważ zajmują się skupem i sprzedażą na większą skalę, wypłacają gotówkę od ręki i sami przygotowują auto do sprzedaży.  Jeśli kwota, którą tracimy sprzedając do skupu jest naszym zdaniem duża, to należy na spokojnie przeliczyć koszty mycia auta, prania tapicerki, przeglądu technicznego i czasu jaki musielibyśmy poświęcić ewentualnym zainteresowanym.

Wówczas okazuje się, że skupy samochodów nie są aż tak drogie. Jeśli nie zajmujesz się handlem samochodów na co dzień, zdarza Ci się to robić co kilka lat lepiej pozostawić tą transakcje profesjonalnej firmie.


Samochód osobowy w skupieZ racji wysokich prowizji pobieranych przez komis samochodowy, jak i t


Sprzedaż auta używanego w skupieSprzedaż bezpośrednia czy skup aut?